ÂLİ YURTSEVER

< Geri

Ali Yurtsever

 

Âli Yurtsever

Türkiye Bilişim Sektörünün kıdemlilerinden olan Âli Yurtsever, girişimci, üst düzey yönetici ve danışman kimlikleriyle 30 yılı aşan profesyonel deneyime sahiptir.

2000’li yılların başında dijital teknolojilere ilişkin geniş kapsamlı bilgi ve deneyimini sanata olan ilgisi ile birleştirmiş, sanat, bilim ve teknolojinin kesiştiği disiplinler-arası alanda akademik araştırmalar yapmaya yönelmiştir.

İstanbul Dijital Kültür ve Sanat Vakfının kurucuları arasında yer alan Yurtsever, ulusal, uluslararası ve AB destekli sanat ve kültür projeleri yönetmiş, sanat ve teknoloji ilişkisi üzerine atölyeler düzenlemiş, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans seviyesinde dersler yürütmüştür.

Elektrik Mühendisliği lisans, Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans, Sanat ve Tasarım yüksek lisans derecelerine ve Sanat ve Tasarım alanında doktora derecesine sahip olan Yurtsever, 2013 – 2019 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nde Görsel Kültür, Çağdaş Sanat ve Sanat Eleştirisi üzerine yüksek lisans ve doktora dersleri vermiştir.

 

Âli Yurtsever Adatepe Taşmektep'te

13 Haziran 2021 Dijital Teknolojilere Heidegger'in Penceresinden Bakmak

11 - 14 Ağustos 2011 Matematik ve Sanat

< Geri