GÜLESEN ODABAŞIOĞLU

< Geri

 

 

Gulesen Odabasioglu

International Education Consultant

IECA/HECA Professional Member

 

Fulbright (ABD ve Türkiye Kültürel Mübadele Komisyonu) tarafından Türk öğrenciler, akademisyenler, lise öğretmenlerine verilen bursları yönetti ve Education USA – ABD Eğitim Danışmanı olarak 22 sene görev yaptı.  2011 yılında Positive English Eğitim Kurumun’da uluslararası eğitim konusunda hem kurumsal hem de bireysel danışmanlık yapmaya devam etti. Özellikle ABD, İngiltere, Hollanda ve Kanada'da üniversite eğitimine devam etmek isteyen lise öğrencilerine, master ve doktora yapmak isteyen üniversite öğrencilerine ayrıca kısa süreli programlara katılmak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti vermekte.  

TED Ankara Koleji ve American School of Aberdeen, İskoçya’da lise eğitiminden sonra, üniversite derecesi ABD’de Western Illinois Üniversitesi'nden, Kimya ve İşletme dalında, University of California Los Angeles’da Üniversite Danışmanlık Programını 2014 yılında tamamladı  ve uluslararası profesyonel danşmanların üye olduğu Higher Education Consultants Association ve Independent Consultants Association'nın uzman üyesi. Danışmanlık hizmetlerini bu iki kurumun denetimi, sürekli eğitimi ve etik kuralları çerçevesinde sürdürüyor.

Türk yüksek öğrenimi, yurtdışı eğitim ve Türk öğrencilerin hareketliliği üzerine birçok uluslararası konferansta sunum yaptı.  Ayrıca  birçok uluslararası eğitim kurumlarına proje ve danışmanlık yapmaya devam ediyor.

< Geri