KUBİLAY QB TUNÇER

< Geri

 

kubilay 2019-61-low 

Kubilay QB Tuncer Adatepe'de

23 Nisan 2021 Sihir Atölyesi

22 -24 Temmuz 2022 Film Okuma ve Senaryo Atölyesi 

08 - 11 Eylül 2011 Algı, İllüzyon ve Ayna Nöronlar

 

Kubilay QB Tunçer

Liseyi AFS bursuyla Amerika’da bitirdikten sonra ODTÜ Psikoloji’de lisans, ODTÜ Felsefe’de yüksek lisans ve BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Kültürel İncelemeler Bölümünde ikinci bir yüksek lisans yapıp Master derecesini almıştır. BİLGİ’de İşletme Yüksek Lisans programında 10 yıl “kaos yönetimi” dersleri vermiştir. 

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ sinema bölümünde iki yıl senaryo hocalığı yapmış , PLATO Film Akademisinde 3 dönem senaryo atölyelerini yönetmiştir. YAZI EVİ , AKSANAT ve ENDLESS ART bünyelerinde ileri düzey senaryo dersleri sürdürmüştür. Bağımsız olarak senaryo doktorluğu da yapmaktadır. 

Bir televizyon klasiği olan SUSAM SOKAĞI’nın yanı sıra, El Gibi, Maçolar, Mert’le Gert, Yapma Diyorum, Gümüş gibi bir çok dizinin, ve Avanos adlı mini -dizinin  senaryolarını yazmıştır. 

Mutluluk, Amerikalılar Karadeniz’de gibi gişe filmlerinin senaryosu yine Kubilay QB Tunçer’e aittir. 

Plato Film ve ANS’de uzun müddet senaryo bölümlerini yönetmiş, onlarca film senaryosu üretmiş, bir çok filme danışmanlık yapmıştır. 

20 sinema filmi ve yaklaşık 80 bölüm dizide çeşitli karakterler canlandırmıştır. Cannes ve Berlin Festivallerinde oyuncu olarak kırmızı halıda yürümüştür. SİYAD en iyi yardımcı oyuncu ödülü ve çok sayıda adaylıkları bulunmaktadır. Tiyatro oyunlarındaki performanslarıyla çeşitli ödüllere aday gösterilmiştir. Çok sayıda tiyatro oyunu yönetmiştir. 

AFİFE ödüllü “Olağan Mucizeler” dahil olmak üzere dünyada sahnelenmiş bir çok tiyatro oyunun yazarıdır. Lodra ve Edinburgh’da İngilizce gişe açmış tek Türk oyununu yazarı ve oyuncusudur. 

HARVARD Üniversitesi bursuyla yazdığı CARDENIO , dünya Shakespeare mirası listesinde kataloglanmıştır. Devlet Opera ve Balesinde sahnelenen HÜSNÜ AŞKA DAİR ve BARBAROS Balelerinin librettistidir.  

Popüler dünyada daha çok sihirbazlığıyla tanınır. Las Vegas’tan Sydney’e dünyanın dört bir yanında gösteriler yapmıştır. 20 yıldır aralıksız sürdürdüğü sahne şovuyla on binlerce seyirciye ulaşmıştır.  Sihirbazlık kariyerinde bir Dünya birinciliği, bir Avrupa birinciliği , bir Balkan ikinciliği ve iki Onur ödülü bulunmaktadır. 

www.kubilaytuncer.com

< Geri